Skuteczne leczenie niedowagi online

 

Niedowaga jest stanem organizmu, w którym występuje zbyt mała ilość tkanki tłuszczowej w stosunku do zapotrzebowania zgodnego ze wzrostem, wiekiem oraz płcią.

Jest wynikiem dostarczania do organizmu zbyt małej ilości energii pochodzącej z pożywienia.

 

Przyczyny niedowagi

 

Główną przyczyną niedowagi jest przyjmowanie zbyt małej ilości pokarmów w stosunku do zapotrzebowania, jednak niedowaga może być również wynikiem występowania chorób takich jak:

zakażenia bakteryjne, choroby metaboliczne (cukrzyca typu I), zaburzenia hormonalne, choroby pasożytnicze, nadczynność tarczycy, anoreksja, bulimia, nietolerancje pokarmowe, depresja, nadmierny stres, nadużywanie alkoholu.

 

Konsekwencje niedowagi

 

Skutkami niedowagi mogą być:

zaburzenia miesiączkowania, schorzenia układu naczyniowo – sercowego, niskie ciśnienie krwi, anemia, niepłodność i problemy z utrzymaniem ciąży, obniżenie odporności, paradontoza, wypadanie włosów, suchość skóry, trudno gojące się rany, nasilenie objawów depresyjnych, uczucie zimna, obniżenie nastroju, brak motywacji do działania, szybka męczliwość organizmu.

 

Leczenie niedowagi

 

Wyeliminowanie problemu jakim jest niedowaga wiąże się ze zwiększeniem ilości przyjmowania pokarmów oraz zwróceniem uwagi na ich jakość.

Niezbędne jest regularne spożywanie posiłków i dbanie o to, aby dzienna ilość kilo kalorii przekraczała dobowe zapotrzebowanie energetyczne.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do specjalisty dietetyka, w celu uzyskania pomocy w ułożeniu zbilansowanej diety.

 

Polecani Specjaliści

Specialist avatar

Psycholog, Psychoterapeuta, Coach, Terapeuta, Mentor, Psycholog dziecięcy, Pedagog, Skierniewice

Witam serdecznie!

Nazywam się Wojciech Kopytek i jestem psychologiem i psychoterapeutą, psychotraumatologiem, pedagogiem i interwentem kryzysowym.

Specialist avatar

Coach, Mentor, Doradca zawodowy, Trener, Life Coach, Kraków

Trener biznesu, mentor, coach. Posiadam 17-letnie doświadczenie zawodowe, a od 11 lat jestem związana z zarządzaniem projektami w branży IT. W toku lat pracy poznałam różnej skali organizacje, od kilkunastoosobowych z kapitałem lokalnym po międzynarodowe korporacje.


"Serce pełne miłości i współczucia jest głównym źródłem wewnętrznej siły, siły woli, szczęścia i wyciszenia psychicznego"

Dalai Lama XIV