Profile brand

wizerunek.jpg

 

Czym jest wizerunek osobisty?

Czym jest samo prezentacja i co ma na nią wpływ? Na wizerunek osobisty składa się wiele czynników. Jest to między innymi: wygląd zewnętrzny, mimika, gestykulacja, sposób komunikacji, język, maniery oraz wyznawane wartości. To właśnie one kreują postrzeganie Twojej osoby przez innych ludzi. Wizerunek jest Twoim dobrem.

 

Na czym polega kreowanie wizerunku osobistego?

Kreowanie własnego wizerunku osobistego odgrywa kluczową rolę w wielu aspektach naszego życia. To jak się prezentujemy, otwiera drzwi do nowych relacji, wyzwań tudzież szans. Warto zwrócić uwagę na to, jak chcemy się przedstawiać innym, kim chcemy być i do czego dążymy w życiu.

Na pierwsze wrażenie ogromny wpływ ma nasz wygląd zewnętrzny. Tak zwany efekt aureoli, w psychologicznym ujęciu. Efekt ten mówi o naszej ludzkiej tendencji do automatycznego postrzegania innych negatywnie lub pozytywnie na podstawie jedynie naszego pierwszego wrażenia. Jeśli chcesz być postrzegany jako osoba godna zaufania, zwróć uwagą na swój styl ubierania się. Zadaj sobie pytanie, jak odbierają Cię inni, gdy jesteś ubrany w swoją codzienną odzież. Ważne jest również rozwijanie swoich umiejętności i pasji. Na początku druga osoba zwraca uwagę na to, jak się prezentujesz. Jednak gdy dochodzi do rozmowy, Twoja wiedza oraz sposób komunikacji dopełniają wizerunek. Kształtuj nowe nawyki i doskonal zasoby, które już posiadasz. W ostatecznym rozrachunku to nic innego jak narzędzia.

 

Wizerunek osoby z Internecie

W dobie XXI wieku media społecznościowe także mają znaczenie w kształtowaniu Twojego wizerunku. Są niczym wizytówka w wirtualnym świecie. Pamiętaj o ochronie swojego wizerunku. Pomyśl o potencjalnych konsekwencjach, zanim zamieścisz w Internecie informacje o sobie. Udostępniając informacje, kontroluj ich zakres oraz jakie osoby uzyskają do nich dostęp. Weryfikuj ustawienia prywatności w profilach społecznościowych.

Koniecznie zadbaj o schludny wygląd swojego konta oraz profesjonalne zdjęcie. Zadbaj, by prywatny obszar Twojego życia nie łączył się ze służbowym. Pracodawcy coraz częściej interesują się wizerunkiem pracownika w sieci: o czym pisze o Tobie Internet i w jaki sposób chcesz być w nim postrzegany. 

 

Coaching wizerunku

Spójność w wizerunku osobistym to podstawa wiarygodności. Na jednolitość mają wpływ czynniki zewnętrzne oraz wewnętrzne. Zdecydowanie korzystnie na Ciebie wpłynie poznanie samego siebie, swoich przekonań, wartości i zintegrowanie ich w taką całość, która będzie spójnym komunikatem dla wszystkich z Twojego otoczenia. W budowaniu wizerunku osobistego warto zwrócić się do specjalisty: coacha lub doradcy zawodowego.

Jeśli zależy Ci na popracowaniu nad swoim wnętrzem, dobrym pomysłem może się również okazać konsultacja indywidualna z psychoterapeutą. Przy skorzystaniu ze wsparcia specjalisty nauczysz się skutecznego realizowania swoich celów, popracujesz nad niską samooceną, pokonasz trudności w radzeniu sobie z emocjami, stresem. Podczas sesji poszerzysz samoświadomość oraz przyjrzysz się, jak możesz zwiększyć satysfakcję ze swojego życia osobistego oraz zawodowego. Spostrzeżesz destrukcyjne przekonania na własny temat, jak również zweryfikujesz, czego potrzebujesz i w jakim kierunku chcesz podążać.

 

Rekomendowani Specjaliści

Specialist avatar

Business psychologist, Sports psychologist, Trainer, Częstochowa

Jestem psycholożką i specjalizuję się w psychologii sportu i biznesu. Swoją pracę opieram na wiedzy, którą zdobyłam podczas studiów i licznych szkoleń, jak i własnych doświadczeniach sportowych.

Specialist avatar

Psychologist, Therapist, Support package, Crisis intervention, Child psychologist, Adolescent Psychologist, Pedagogue, Crisis coach, Life Coach, Wrocław

My principle in life is: authenticity. My role as a psychologist and therapist is to accompany and support you or your close one. Therapy is a process of searching for yourself and I will lead in the most convenient way, suited to the needs and situation.

"A heart full of love and compassion is the main source of inner strength, willpower, happiness, and mental tranquility"

Dalai Lama XIV