Psychoterapeuta - Psychoterapia online

Psychoterapeuta online

 

 

W jakich problemach może pomóc psychoterapeuta?

 

Psychoterapeuta pomaga w wielu obszarach funkcjonowania psychicznego człowieka. W zależności od problemów, potrzeb i możliwości osoby zgłaszającej się po pomoc może to być psychoterapia krótko- lub długoterminowa, terapia indywidualna, rodzinna, terapia uzależnień, psychoterapia małżeńska. Kluczem do sukcesu leczenia w psychoterapii jest dobra relacja terapeutyczna.

 

Najczęściej podejmowane obszary pracy psychoterapeutycznej to:

  • Depresja
  • Stany lękowe
  • Fobie
  • Zaburzenia osobowości
  • Zaburzenia nerwicowe
  • Uzależnienia (chemiczne i behawioralne), współuzależnienie, DDA
  • Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)
  • Żałoba
  • Trauma
  • Niskie poczucie własnej wartości
  • Trudności w kontroli emocji
  • Trudności w radzeniu sobie ze stresem
  • Konflikty i zaburzone relacje partnerskie/rodzinne
  • Brak motywacji do działania
  • Poprawa jakości życia emocjonalnego

 

Jak leczy i pomaga psychoterapeuta?

 

Psychoterapeuta online działa poprzez rozmowę i regularny kontakt międzyludzki w kierunku poprawienia stanu zdrowia psychicznego i jakości życia pacjenta. Jego zadaniem jest pomoc pacjentowi w radzeniu sobie z dokuczliwymi zachowania mi, obsesjami, przekonaniami lub emocjami oraz pomoc w budowaniu relacji i umiejętności społecznych. Psycholog zajmuje się[nieznany5]  między innymi długoterminowym leczeniem zaburzeń psychiki takich jak: depresja, stany lękowe, zaburzenia osobowości, zaburzenia odżywiania czy np. bezsenność.

 

Kiedy pomoc psychoterapeuty online jest potrzebna?

 

Jeśli nie radzisz sobie z emocjami i uczuciami, jeśli Twoje samopoczucie się pogorszyło, a ten stan utrzymuje się długo i bez wyraźnego powodu, jeżeli nie potrafisz zaangażować się w relacje społeczne, wówczas warto zdecydować się na wizytę u specjalisty – psychoterapeuty online. Pomoże Ci on zrozumieć emocje, poradzić sobie z hamulcami i blokadami w Twojej głowie, odzyskać kontrolę nad własnymi zachowaniami. Wpłynie na zmianę Twojej postawy i pomoże nabrać pewności siebie, która przywróci komfort i jakość życia.

 

Niezależnie od tego, z jakim problemem zgłosisz się do psychoterapeuty, możesz być pewien, że rozmowy przyniosą pozytywne rezultaty. Stoją za tym doświadczenie, gruntowna wiedza oraz zaangażowanie specjalistów z portalu Avigon.

 

Psychoterapia przez Internet – główne zalety

 

Z pewnością jedną z zalet psychoterapii online jest oszczędność czasu – nie trzeba dojeżdżać do gabinetu, można ją zrealizować pomiędzy innymi swoimi zobowiązaniami. Psychoterapia internetowa avigon.pl umożliwia klientowi szeroki wybór specjalistów od zdrowia psychicznego, dużą dostępność terminów (także w godzinach wieczornych czy w weekendy), dobór kosztów terapii do swoich możliwości finansowych. Terapeuta online jest dobrym rozwiązaniem dla osób mieszkających za granicą czy w małych miejscowościach, pracujących w delegacjach, osób niepełnosprawnych, matek opiekujących się małymi dziećmi czy osób zapracowanych.

 

Ponadto sesje psychoterapii online można realizować z dowolnych miejsc, w których czujesz się komfortowo, swobodnie i bezpiecznie, a to ma bardzo duże znaczenie, szczególnie w początkowym etapie terapii, który jest ukierunkowany na zbudowanie relacji pomiędzy klientem/pacjentem a psychoterapeutą online. Brak bezpośredniego kontaktu i pewna anonimowość psychoterapii za pośrednictwem Internetu bywa pomocna dla osób niezdecydowanych czy nieśmiałych – świadomość, że w każdej chwili mogą przerwać spotkanie bądź skorzystać z niego bez kamery często pomaga im podjąć pierwszy krok – decyzję o rozpoczęciu terapii.

 

Jak przebiega terapia psychologiczna online?

 

Przebieg terapii psychologicznej online (podobnie jak terapii stacjonarnej) jest zróżnicowany w zależności od nurtu terapeutycznego, według którego pracuje psychoterapeuta. Warsztat pracy w każdym nurcie różni się, aczkolwiek każdy z nich jest nakierowany na dobro klienta/pacjenta. Przed wyborem psychoterapeuty warto zapoznać się z głównymi założeniami jego pracy – przydatne będą tu informacje zawarte w profilu specjalisty na temat metod pracy np. terapia poznawczo-behawioralna, terapia psychodynamiczna, terapia systemowa, terapia Gestalt, terapia skoncentrowana na rozwiązaniach, terapia uzależnień itp.

 

W przypadku psychoterapii online (prywatnie) nie jest potrzebne skierowanie, może z niej skorzystać każdy, kto czuje taką potrzebę i gotowość. Pierwsze spotkania terapeutyczne najczęściej ukierunkowane są na wstępną diagnozę, ustalenie celów terapii, zasad współpracy i metod pracy terapeuty online (specyficznych dla określonej szkoły terapeutycznej), a także komunikowania się, częstotliwości i czasu spotkań (dla efektywności i skuteczności terapii zalecane są systematyczne spotkania - zazwyczaj raz w tygodniu – 50 minut/1 godzina, ustala się szacowany czas trwania terapii). Kolejne spotkania mają na celu przepracowanie trudności, z którymi mierzy się klient. Warto pamiętać, że psychoterapia online to proces, który dla osiągnięcia efektów wymaga czasu i zaangażowania. Klient na każdym etapie terapii online może ją przerwać, nie ponosząc z tego tytułu żadnych kosztów.

 

Koszt psychoterapii online

 

Koszt terapii online jest różny, każdy ze specjalistów ustala swój indywidualny cennik, który klient może sprawdzić na profilu specjalisty. Cena konsultacji u psychoterapeuty online jest zależna także od długości jej trwania (zazwyczaj 50 minut/ 1 godzina). Dzięki tej różnorodności klient może wybrać optymalny koszt dostosowany do swoich możliwości finansowych. 

 

Umów wizytę online

 

Aby umówić wizytę online, należy wybrać specjalistę. Wpisz w wyszukiwarce specjalistów rodzaj problemu np. depresja lub typ specjalisty np. psychoterapeuta. Możesz przeanalizować sylwetkę specjalisty pod kątem jego wykształcenia, doświadczenia, dostępności terminów, cen konsultacji, a także opinii klientów.

W kalendarzu wybranego przez Ciebie specjalisty znajdź dla siebie dogodny termin i dokonaj jego rezerwacji – podaj adres e-mail. Jeśli dodatkowo podasz swój numer telefonu, to na godzinę przed spotkaniem otrzymasz przypomnienie sms o zbliżającej się konsultacji. Aby rezerwacja była dokończona, dokonaj płatności – Blik, szybki przelew online lub karta płatnicza.

Spotkania  z psychoterapeutą online odbywają się na platformie avigon.pl, która ma wbudowane narzędzie do videokonsultacji. Możesz z niego korzystać na komputerze, a także telefonie. W terminie konsultacji zaloguj się na swoje konto na avigon.pl i wejdź do wirtualnego pokoju (video lub chat), tam będzie czekał na Ciebie wybrany specjalista. Wskazówki dotyczące logowania otrzymasz także w powiadomieniu e-mail o rezerwacji.

Jeśli masz obawy lub odczuwasz dyskomfort przed videorozmową z nieznaną osobą, zapytaj wybranego przez siebie specjalistę (przed dokonaniem rezerwacji), czy spotkanie mogłoby odbyć się wyłącznie w wersji audio (bez kamery) – zadbaj o swój komfort psychiczny. Avigon.pl dba o potrzeby klientów i umożliwia także taką opcję spotkań online – proces rezerwacji i połączenia jest ten sam – po prostu wyłączasz u siebie kamerę.

 


opracowanie

mgr Monika Sroka-Ossowska

Rekomendowani Specjaliści

Specialist avatar

Psycholog, Psychoterapeuta, Pakiet wsparcie, Psycholog kliniczny, Trener, Dla Santander Bank Polska, Pakiet praca

Czas w jakim przyszło nam żyć jest wyjątkowo trudny. Nie byliśmy przygotowani na to, co się wydarzyło i dalej dzieje. Sytuacja niepewności, zagrożenia, a także brak odpowiedzi na pytanie, jak to wszystko długo potrwa i kiedy się skończy mogą powodować lęk i niepokój.

Specialist avatar

Psycholog, Psychoterapeuta, Pakiet wsparcie, Terapeuta, Mediator, Interwent kryzysowy

Jestem psychologiem z doświadczeniem w pracy z osobami dorosłymi doznającymi kryzysu psychicznego. Prowadzę diagnozę i terapię pacjentów m.in. ze schizofrenią, Chorobą Afektywną Dwubiegunową, z zaburzeniami lękowymi, depresją czy zaburzeniami osobowości. Współpracowałem z Centrum Psychiatrii im.


"Serce pełne miłości i współczucia jest głównym źródłem wewnętrznej siły, siły woli, szczęścia i wyciszenia psychicznego"

Dalai Lama XIV