Cellulit tłuszczowy, wodny i cyrkulacyjny

 

Cellulit, nazywany często pomarańczową skórką, jest widoczny w okolicy pośladków, brzucha oraz bioder. Ten nieestetyczny problem dotyka większości kobiet – nie tylko dojrzałych lub posiadających nadmiarowe kilogramy. Cellulit może się pojawić również u osób szczupłych.

 

Czym jest cellulit tłuszczowy?

 

Najczęściej spotykany jest cellulit tłuszczowy, powstający w efekcie szybkiego wzrostu wagi. Jest on widoczny w postaci grudek tłuszczu. Na początku jest zauważalny jedynie po uciśnięciu skóry. Może powodować ból przy dotyku.

 

Cellulit tłuszczowy można zredukować poprzez zdrową dietę oraz aktywność fizyczną. Do jadłospisu warto włączyć ryby, warzywa, kasze i ryż, a unikać należy produktów wysokokalorycznych i tłustych oraz potraw smażonych. Natomiast na trening warto przeznaczyć przynajmniej 40 minut, 3 dni w tygodniu.

 

Czym jest cellulit wodny?

 

Wodna postać cellulitu dotyczy głównie szczupłych kobiet i może być efektem niewłaściwego krążenia krwi oraz limfy, niezdrowej diety lub zaburzeń hormonalnych. Cellulit wodny najczęściej pojawia się na udach, ale może też występować w okolicy łydek i kostek oraz na ramionach.

 

Pomoc i porady dietetyka w walce z cellulitem

 

W pozbyciu się tych nieestetycznych zmian pomaga dieta bogata w witaminy (zwłaszcza witaminę P) oraz przeciwutleniacze. Dobre efekty można uzyskać również stosując ćwiczenia poprawiające krążenie krwi.

 

 

"Serce pełne miłości i współczucia jest głównym źródłem wewnętrznej siły, siły woli, szczęścia i wyciszenia psychicznego"

Dalai Lama XIV