Psycholog kliniczny

 

Czym zajmuje się psycholog kliniczny?

Psycholog kliniczny zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i terapią zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania pacjentów. Nie bez przyczyny mówi się więc o tym, że jest to dziedzina pokrewna psychiatrii.

 

Psycholog kliniczny zajmuje się sytuacjami kryzysowymi w życiu człowieka, bada ich wpływ na zachowania i postawy, ale również na powstawianie i przebieg różnego rodzaju chorób (zarówno psychicznych, jak i somatycznych).

 

W czasach, gdy depresja jest jedną z najczęstszych chorób, nie wolno lekceważyć żadnych niepokojących objawów, które powodują, że człowiek nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować w swoim otoczeniu albo traci sens życia. Psycholog kliniczny pomoże Ci zmierzyć się z trudnościami, pozwoli znaleźć motywację do życia czy walki z chorobą. U nas pacjenci mogą liczyć na pełną anonimowość, ponieważ wizyta odbywa się za pośrednictwem komunikatora internetowego.

 

Kiedy warto zgłosić się do psychologa klinicznego?

 

Możesz zgłosić się do nas z diagnozą dotyczącą chorób fizycznych lub psychicznych, ale także wtedy, kiedy jeszcze nie wiesz, czy i co Ci dolega. Psycholog kliniczny postawi wówczas diagnozę i w razie potrzeby skieruje Cię do odpowiedniego specjalisty, np. z dziedziny psychiatrii.

 

Jeżeli diagnoza nie wykaże konieczności konsultacji z innym specjalistą, wówczas w trakcie właściwej terapii razem z psychologiem klinicznym będziecie pracować nad Twoimi emocjami, przeżytymi traumami, czy kryzysami, z którym się zmagasz. Terapia pomoże Ci uświadomić siebie własne problemy, a potem uporać się z nimi, aby nie miały wpływu na jakość Twojego życia. Oferujemy profesjonalną pomoc i pełną dyskrecję – wizyty online umożliwiają zachowanie anonimowości.

 

Psycholog kliniczny online postawi diagnozę.

 

"Jeżeli potrafisz coś wymarzyć, potrafisz także to osiągnąć."

Walt Disney