Mówca

 

Mówca jest to osoba, która poprzez swoje przemówienie ma oddziaływać oraz wpływać na swoich słuchaczy.

Zazwyczaj zadaniem mówcy jest motywowanie lub inspirowanie do działania, jednak celem może być również informowanie, doradzanie bądź przynoszenie jakichkolwiek innych korzyści dla odbiorców.

Mówcą jest osoba wybitnie wykwalifikowana w swojej dziedzinie, charyzmatyczna, która w ciekawy sposób nawiązując do własnych doświadczeń jest w stanie zaprezentować swoją wiedzę. Często jego przemowa oparta jest na wiedzy z zakresu socjologii i psychologii.

 

Obszary pracy mówcy

 

Mówca motywacyjny jest to coraz bardziej rozpowszechniony zawód. Osoby takie są wynajmowane do prowadzenia przemówień w firmach oraz korporacjach. Ich zadaniem jest przekazanie sprawdzonego sposobu, popartego własnym doświadczeniem, który ma ułatwić odbiorcom odniesienie sukcesu w życiu prywatnym bądź zawodowym. Mówca stanowi dla swoich słuchaczy drogowskaz i podpowiada w jaki sposób efektywnie dojść do wyznaczonego celu. Często przemówienie stanowi pierwszy impuls do zmiany swojego dotychczasowego życia.

 

Kiedy skorzystać z usług mówcy?

 

Z usług mówcy motywacyjnego warto skorzystać w momencie, gdy czujemy spadek motywacji i chęci do działania. Nie potrafimy określić kierunku, w którym chcemy podążać a wszystkie rozwiązania wydają się nie być odpowiednie. Dobry mówca potrafi dojść do sedna problemu i pomóc w znalezieniu rozwiązania.

Mówca motywacyjny może być również dobrym sposobem na zmotywowanie pracowników i zaszczepienie w nich nowej energii do działania.

 

"Jeżeli potrafisz coś wymarzyć, potrafisz także to osiągnąć."

Walt Disney