Mówca motywacyjny

mówca motywacyjny Avigon

 

Kim jest mówca motywacyjny?

 

Mówca jest to osoba, która poprzez swoje przemówienie ma oddziaływać oraz wpływać na swoich słuchaczy.

Zazwyczaj zadaniem mówcy jest motywowanie lub inspirowanie do działania, jednak celem może być również informowanie, doradzanie bądź przynoszenie jakichkolwiek innych korzyści dla odbiorców.

Mówcą jest osoba wybitnie wykwalifikowana w swojej dziedzinie, charyzmatyczna, która w ciekawy sposób nawiązując do własnych doświadczeń jest w stanie zaprezentować swoją wiedzę. Często jego przemowa oparta jest na wiedzy z zakresu socjologii i psychologii.

 

Obszary pracy mówcy motywacyjnego

 

Mówca jest to coraz bardziej rozpowszechniony zawód. Osoby takie są wynajmowane do prowadzenia przemówień w firmach oraz korporacjach. Ich zadaniem jest przekazanie sprawdzonego sposobu, popartego własnym doświadczeniem, który ma ułatwić odbiorcom odniesienie sukcesu w życiu prywatnym bądź zawodowym. Mówca stanowi dla swoich słuchaczy drogowskaz i podpowiada w jaki sposób efektywnie dojść do wyznaczonego celu. Często przemówienie stanowi pierwszy impuls do zmiany swojego dotychczasowego życia.

 

Kiedy skorzystać z usług mówcy?

 

Z usług mówcy motywacyjnego warto skorzystać w momencie, gdy czujemy spadek motywacji i chęci do działania. Nie potrafimy określić kierunku, w którym chcemy podążać a wszystkie rozwiązania wydają się nie być odpowiednie. Dobry mówca potrafi dojść do sedna problemu i pomóc w znalezieniu rozwiązania.

Mówca motywacyjny może być również dobrym sposobem na zmotywowanie pracowników i zaszczepienie w nich nowej energii do działania.

 

Rekomendowani Specjaliści

Specialist avatar

Psycholog, Pakiet wsparcie, Mentor, Doradca zawodowy, Trener, Dla Santander Bank Polska

Jestem psychologiem, a także trenerem umiejętności społecznych. Udzielam wsparcia psychologicznego osobom, które znajdują się w trudnym momencie swojego życia, przeżywają kryzys. Moją misją jest wspieranie ludzi w odkrywaniu swojego potencjału i pomoc w dążeniu do dobrego życia.

Specialist avatar

Coach, Pakiet wsparcie, Mentor, Psycholog biznesu, Doradca zawodowy

Trener, mentor, life and business coach, konsultant, wykładowca na studiach MBA Uniwersytet Łazarskiego
Jestem absolwentem coachingu w Akademii SET oraz praktykiem i mistrzem NLP.
Mam za sobą blisko 2200 godzin coachingu, w tym ponad 1000 godzin coachingu biznesowego.


"Serce pełne miłości i współczucia jest głównym źródłem wewnętrznej siły, siły woli, szczęścia i wyciszenia psychicznego"

Dalai Lama XIV