Coach kryzysowy

coach kryzysowy Avigon

 

Coaching Kryzysowy, to połączenie elementów interwencji kryzysowej i coachingu klasycznego, jest to forma wsparcia dla osób w lekkim lub średnim kryzysie, mająca na celu nie tylko to, by z kryzysem sobie poradzili, ale również, by wykorzystać kryzys do własnego rozwoju i wzmocnienia swojej wewnętrznej siły.

 

Coaching Kryzysowy, to metoda, która zakłada proces pracy, składający się dwóch głównych faz:

 

W pierwszej fazie duży nacisk kładziony jest na psychoedukację oraz aktywną pomoc w znalezieniu rozwiązań swoich problemów oraz poradzeniu sobie z trudnymi emocjami. Dzięki takiemu wsparciu możliwe jest stopniowe wracanie do równowagi, czyli do stanu funkcjonowania sprzed kryzysu.

 

Kolejnym etapem jest już praca metodami coachingowymi. Uruchamia ona nowe spojrzenie na doświadczenie kryzysowe, skupia się na czerpaniu siły z kryzysu. Ten etap pozwala w dużym stopniu poznać swoje słabe i mocne strony, popracować nad zwiększeniem konkretnych zasobów oraz wzmocnić się, aby w przyszłości łatwiej radzić sobie z sytuacjami kryzysowymi. 

 

Rekomendowani Specjaliści

Specialist avatar

Coach, Terapeuta, Mediator, Mentor, Interwent kryzysowy, Doradca zawodowy, Mówca, Trener, Coach kryzysowy, Beauty Coach, Life Coach, Asystent zdrowienia

Jakie to uczucie, kiedy Twój problem zostaje zauważony, nazwany, rozłożony na czynniki pierwsze i... pożegnany? Wyobraź to sobie już dziś, a teraz sprawdź, czy mogę Ci pomóc.

Zaufali mi:

Specialist avatar

Coach, Pakiet wsparcie, Dla Santander Bank Polska, Terapeuta, Mentor, Pedagog, Psychodietetyk, Trener, Coach kryzysowy, Life Coach

Masz poczucie, że rzeczy w Twoim życiu układają się nie tak, jakbyś chciała lub chciał? Nie masz jednak pomysłu, jak wprowadzić zmiany, żeby były skuteczne, a jednocześnie nie obciążyły Cię za bardzo? Może ostatnio nie dogadujesz się z partnerem lub dzieckiem albo szefem?


"Serce pełne miłości i współczucia jest głównym źródłem wewnętrznej siły, siły woli, szczęścia i wyciszenia psychicznego"

Dalai Lama XIV