Migrena i silne bóle głowy - leczenie online

migrena.jpg

 

Migreny - czym są i jakie są jej rodzaje?

 

Migrena to zaburzenie neurologiczne którego głównym objawem jest silny ból głowy.

Często występują również nudności, nadwrażliwość na bodźce zewnętrzne.

 

Wyróżniamy dwa rodzaje migreny: z aurą oraz bez aury.

 

W migrenie z aurą napad migrenowy poprzedzony jest fazą zwiastunową oraz aurą. Ból towarzyszący migrenie jest zlokalizowany zazwyczaj po jednej stronie głowy, jest pulsujący i trwa od 4 do 72 godzin. Częściej na tą przypadłość chorują kobiety.

 

Przyczyny występowania migreny

 

Przyczyny powstawania migreny nie są w pełni znane, jednak uważa się, że związek z tym schorzeniem ma nadmierne wydzielanie serotoniny.

 

Migrena swój początek ma już w okresie dzieciństwa, a najsilniejsze objawy występują u osób około 40. roku życia.

 

Objawy migrenowe

 

Objawy wskazujące na pojawienie się migreny (faza I):

ogólne zmęczenie i rozbicie, rozdrażnienie, naprzemienne występowanie dobrego i złego nastroju, ospałość, znużenie, spadek motywacji do działania.

 

Objawy aury migrenowej (faza II):

ograniczenie widzenia, mroczki, ciemne plamy, zniekształcenia obrazu, objaw śnieżenia. Rzadziej występuje drętwienie ciała, uczucie przebiegającego „prądu”.

 

Objawy napadu migrenowego (faza III):

silny ból głowy, pulsujący, najczęściej jednostronny, ból oka, nudności, światłowstręt, nadwrażliwość na dźwięki, zmniejszenie łaknienia.

 

Leczenie migreny online

 

Oprócz leczenia farmakologicznego bardzo ważny jest odpowiedni styl życia i unikanie czynników wyzwalających migrenę do których zaliczamy: niedobór snu, stres, nieprawidłowa dieta, hałas, silne zapachy.

 

Rekomendowani Specjaliści

Specialist avatar

Psycholog, Terapeuta, Pakiet wsparcie, Mediator, Dla Santander Bank Polska

Jeśli przechodzisz przez kryzys życiowy, doświadczasz zmian i silnych emocji, z którymi trudno sobie poradzić - zapraszam na konsultację.

Specialist avatar

Psychiatra, Interwent kryzysowy

Jestem lekarzem psychiatrą z dwudziestopięcioletnim doświadczeniem. Pracuję z dziećmi i dorosłymi. Mam doświadczenie w pracy w poradni zdrowia psychicznego, ośrodkach uzależnień, oddziałach szpitalnych, DPS-ach, więzieniu.
Bycie psychiatrą i praca z pacjentem to moja pasja od zawsze.


"Serce pełne miłości i współczucia jest głównym źródłem wewnętrznej siły, siły woli, szczęścia i wyciszenia psychicznego"

Dalai Lama XIV