Europejskie Szkolenie TEAM CBT

Avigon.pl
czw., 07/28/2022 - 22:29

Dr Mariusz Wirga i Avigon.pl (oficjalny partner wydarzenia) serdecznie zapraszają do udziału w konferencji CBT, która odbędzie się w Warszawie w dniach od 18 do 21 sierpnia 2022 roku.

Na międzynarodowym szkoleniu zostanie zaprezentowane nowe obiecujące podejście do terapii poznawczo-behawioralnej, znane jako TEAM CBT.

Konferencja będzie odbywać się w formie warsztatów i weźmie w niej udział wielu doświadczonych trenerek i trenerów uczących modelu TEAM, opracowanego przez pioniera w obszarze CBT, profesora Davida Burnsa. Sam autor koncepcji weźmie udział w sesji Q&A.

Wszystkie warsztaty będą prezentowane w języku angielskim i będą tłumaczone konsekutywnie na język polski.

Czym jest Model TEAM

T - Testowanie (testing)

TEAM wykorzystuje skale samooceny, aby szybko i dokładnie zmierzyć depresję, skłonności samobójcze, lęki i inne emocje pacjenta przed i po każdej sesji. Za pomocą tych samych krótkich skal pod koniec każdej sesji mierzone jest przymierze terapeutyczne.

E - Empatia (empathy)

Empatia odnosi się do przymierza terapeutycznego, niezbędnego elementu każdej terapii. TEAM przedstawia proste, skuteczne sposoby tworzenia i utrzymywania przymierza terapeutycznego ze wszystkimi pacjentami, nawet tymi, którzy stereotypowo oceniani są jako „oporni”, „trudni”, „chwiejni” itp.

A - Agenda i konceptualizacja (agenda)

Ustalenie planu terapii to podstawa modelu TEAM. Zapewnia terapeutom szybkie metody do określenia skutecznych programów terapeutycznych i radzenia sobie z oporem przed zmianą. U podstaw programu TEAM uznaje się, że każdy objaw jest również „rozwiązaniem”. Uznanie tej podwójnej natury objawów klinicznych stanowi podstawę do znaczącej zmiany.

M - Metody (methods)

Podczas czterodniowego szkolenia zostanie zaprezentowanych aż 50 nowatorskich metod, a 10 z nich zostanie szczegółowo omówionych. Wiele okazji do wykonywania ćwiczeń praktycznych i odgrywania ról utrwali i pogłębi zdobytą przez uczestników wiedzę. Dr Burns namawia do „doświadczenia niepowodzenia tak szybko, jak tylko można” (“fail as fast as we can”), aby w ten sposób szybko i płynnie przechodząc do następnej metody znaleźć tę, która będzie skuteczna.

Sporo czasu w trakcie konferencji zostanie przeznaczone na omawianie i ćwiczenie Pięciu Sekretów Skutecznej Komunikacji, które są niezwykle pomocne wszystkim terapeutom. Omawiane będzie również rewolucyjne rozumienie motywacji i oporu w procesie zmiany. Warto wiedzieć, jakie formy oporu występują przykładowo, gdy mamy do czynienia z depresją, jakie w przypadku odczuwania lęku, jakie w problemach w relacjach z innymi ludźmi, a jakie w przypadku nawyków i nałogów.

TEAM CBT to kompleksowy i przyswajalny system, który umożliwia terapeucie prowadzenie wysoce skutecznej psychoterapii w związku z każdego rodzaju problemami.

Konferencja skierowana jest zarówno do profesjonalistów, jak i laików.

Serdecznie zapraszamy!

Specjaliści Avigon.pl otrzymują 20% zniżki  na udział  w szkoleniu TEAM CBT Polska

***************************************************************************

Dr David D. Burns, emerytowany profesor Uniwersytetu Stanforda, jest znanym wykładowcą i autorem książek oraz współtwórcą terapii poznawczo-behawioralnej. Światową sławę zdobył dzięki bestsellerowi „Feeling Good” z 1980 roku (PL: „Radość życia czyli jak zwyciężyć depresję. Teoria zaburzeń nastroju”), który sprzedał się w ponad 5 milionach egzemplarzy na całym świecie. „Feeling Good” to pierwszy na rynku podręcznik samopomocowy oparty na dowodach naukowych i pierwsze naukowo potwierdzone narzędzie biblioterapeutyczne do leczenia depresji. Prof. Burns zainicjował założenie kalifornijskiego Feeling Good Institute, na którym naucza wielu wykładowców konferencyjnych. Obecnie TEAM kierowany jest również do niepsychologów na całym świecie i okazuje się skuteczny w obszarze nurtu CBT niskiej intensywności (low-intensity CBT).

Dr Mariusz Wirga jest pracującym w Kalifornii psychiatrą, psychoonkologiem, psychoterapeutą, trenerem i superwizorem psychoterapii i psychoonkologii. W trakcie swojej wieloletniej kariery zawodowej szkolił się bezpośrednio u wielu sław CBT: m.in. u Alberta Ellisa, Maxie Maultsby'ego, Jr., Davida Burnsa, Marshy Linehan; psychoonkologii: takich jak Carl Simonton, William Breitbart, Barbara Andersen; oraz motywacji i zmiany: takich jak Susan Michie i Robert West. Jest autorem książki-poradnika dla osób z chorobą nowotworową „Zwyciężyć chorobę”, będącej w druku od ponad 30 lat oraz współautorem, wraz z Maxie Maultsbym i Michaelem DeBernardi, książki „ABC twoich emocji”, która opisuje, skąd się biorą emocje i jak sobie z nimi radzić. Jest również autorem i współautorem wielu artykułów naukowych z dziedziny CBT i psychoonkologii. Dr Wirga jest dyrektorem medycznym onkologii psychospołecznej w Instytucie Onkologii im. Malcolma Todda w Long Beach, Kalifornia oraz szefem wydziału psychiatrii w Long Beach Memorial Medical Center, jednym z największych szpitali na zachodnim wybrzeżu USA.


"Serce pełne miłości i współczucia jest głównym źródłem wewnętrznej siły, siły woli, szczęścia i wyciszenia psychicznego"

Dalai Lama XIV