Psychoonkolog online

psychoonkolog Avigon

 

Terapia psychoonkologiczna

 

Psychoonkolog jest to osoba z wykształceniem medycznym lub psychologicznym, która ukończyła studia podyplomowe z zakresu psychoonkologii.

 

Głównym zadaniem psychoonkologa jest wsparcie i pomoc osobom zmagającym się z chorobą nowotworową oraz towarzyszenie na każdym etapie leczenia. Psychoonkolog jest pełnoprawnym członkiem zespołu medycznego, który dba o zapewnienie jak najwyższego komfortu psychologicznego osoby chorej.

 

Obszary funkcjonowania psychoonkologa

 

Profilaktyka

 

Obszarem, którym zajmuje się psychoonkolog jest szeroko rozumiana profilaktyka raka, polegająca na wzmocnieniu świadomości dotyczącej zagrożenia jakim jest choroba nowotworowa. Psychoonkolog zajmuje się propagowaniem badań profilaktycznych, psychoedukacją oraz organizacją wydarzeń mających na celu zwiększenie świadomości społecznej.

 

Pomoc osobom doświadczającym choroby nowotworowej oraz wsparcie ich bliskich

 

Psychoonkolog wspiera osoby chore, dba o złagodzenie psychicznych skutków diagnozy. Towarzyszy pacjentowi od momentu podejrzenia choroby, poprzez cały proces leczenia. Wpływa na zmianę nastawienia do choroby oraz wspólnie z pacjentem i rodziną wypracowuje odpowiednie metody służące do pomocy w walce z rakiem.

 

Psychoedukacja personelu medycznego

 

Psychoonkolog zajmuje się edukacją personelu medycznego, który ma bezpośredni kontakt z osobami chorymi. Uczy odpowiedniej komunikacji z pacjentem, która jest niezwykle istotna w procesie radzenia sobie z chorobą.

 

Rekomendowani Specjaliści

Specialist avatar

Psycholog, Psychoterapeuta, Psycholog dziecięcy, Psycholog młodzieży, Pedagog, Psychoonkolog

xxx

Specialist avatar

Psycholog, Psychoterapeuta, Psychiatra, Psychoonkolog

Jestem polskim lekarzem psychoonkologiem i psychiatrą, Poznaniakiem, absolwentem Poznańskiego Uniwersytetu Medycznego, od 1993 roku mieszkającym w USA.


"Serce pełne miłości i współczucia jest głównym źródłem wewnętrznej siły, siły woli, szczęścia i wyciszenia psychicznego"

Dalai Lama XIV