Wizyta domowa psychologa - Jak wygląda i na czym polega?

mobilny_psycholog.jpg

 

W miastach  KRAKÓW   KATOWICE   WROCŁAW  mobilny psycholog przyjedzie do Twojego domu lub miejsca pracy.

 

Umów wizytę domową psychologa na Avigon.pl

 

Aby skorzystać z wizyty domowej psychologa wybierz specjalistę pracującego w Twoim mieście, dogodny termin i zarezerwuj wizytę, podając adres email i numer telefonu.

Po opłaceniu rezerwacji zostaniesz poproszony o wskazanie adresu wizyty domowej.

 

Psycholog z dojazdem do domu lub pracy w mieście KRAKÓW:

 

  mgr Katarzyna Bętkowska  Psycholog, Terapeuta, Psycholog z dojazdem do domu

  mgr Michał Dębiński  Psycholog, Psycholog z dojazdem do domu

  mgr Julia Hodurek  Psycholog, Psycholog z dojazdem do domu

  mgr Anna Sobczak  Psycholog, Psycholog z dojazdem do domu

 

Psycholog z dojazdem do domu lub pracy w mieście KATOWICE:

 

  mgr Patryk Czyż  Psycholog, Psycholog z dojazdem do domu

  mgr Marta Masica  Psycholog, Psycholog z dojazdem do domu

  mgr Karolina Ossysek  Psycholog, Coach, Psycholog z dojazdem do domu

  mgr Jakub Jóźwik  Psycholog, Psycholog z dojazdem do domu

  mgr Marek Popczyk  Psycholog, Psycholog z dojazdem do domu

 

Psycholog z dojazdem do domu lub pracy w mieście WROCŁAW:

 

  mgr Tomasz Kocoń  Psycholog, Psycholog z dojazdem do domu

  mgr Agnieszka Oleksa  Psycholog, Psycholog z dojazdem do domu

  mgr Daria Rusiecka  Psycholog, Psychoonkolog, Psycholog z dojazdem do domu

  mgr Agnieszka Śliwińska  Psycholog, Psycholog z dojazdem do domu

  mgr Amanda Tomaszewska  Psycholog, Psycholog z dojazdem do domu

 

Jak wygląda wizyta psychologa w domu?

 

Wizyta domowa psychologa ma podobny przebieg do tej w gabinecie, jednak w tym przypadku to psycholog przyjeżdża do Ciebie i masz pełną swobodę w zaaranżowaniu warunków spotkania. Takie rozwiązanie łączy się z większym komfortem w dzieleniu się trudnymi emocjami oraz przeżyciami.

 

Dla kogo psycholog z dojazdem do domu będzie pomocny?

 

► Dzieci i młodzież - Dzieci najczęściej nie werbalizują swoich problemów oraz zmartwień w takim stopniu, w jakim robią to osoby dorosłe. W tym przypadku spora część wywiadu będzie opierała się nie tylko na nim, ale również obserwacji zachowania dziecka oraz mowy jego ciała. Ponadto, dziecko przebywające w swoim własnym pokoju odczuwa znacznie większy komfort w kontakcie z obcą osobą, jaką jest dla niej psycholog. Kolorowe gabinety psychologów dziecięcych wypełnione zabawkami nie są w stanie całkowicie odwzorować indywidualnych warunków domowych, w których dziecko spędza sporą część swojego życia. Środowisko domowe jest obszarem, który wpływa na rozwój dziecka w największym stopniu. Wizyta domowa psychologa pozwala na trafną diagnozę źródła problemu oraz problematycznych obszarów funkcjonowania, jak również stworzenie indywidualnej strategii działania, wspierającej np. rozwój funkcji poznawczych lub kompetencji społeczno-emocjonalnych dziecka.

 

► Rodzice - Rodzice dzieci przejawiających problemy z zachowaniem często proszą o konsultacje w zakresie stymulowania rozwoju dziecka oraz wsparcia w trudnościach wychowawczych. Interwencje związane ze środowiskiem rodzinnym odnoszą natomiast największy sukces, gdy są przeprowadzane w naturalnych warunkach domowych, ponieważ informacje zwrotne od psychologa będą trafniejsze, gdy będzie posiadał pełen obraz funkcjonowania rodziny.

 

► Osoby starsze - Psycholog w domu będzie również dobrym rozwiązaniem dla osób starszych, które mogą mieć problem z uczestniczeniem w konsultacjach online oraz dojściem do gabinetu. Abstrahując od posiadanego łącza internetowego oraz różnej dostępności do komputera i smartfona wśród grupy wiekowej 70+, większość osób starszych charakteryzuje się ograniczoną biegłością w aktywnościach online. Intymna video-rozmowa na odległość dla osoby, która nie przywykła wcześniej do takiej formy komunikacji, może być niezręczna oraz nienaturalna. Natomiast brak poczucia komfortu znacznie obniża jakość niesionej pomocy. Z powodu ograniczonej mobilności osób starszych, psycholog z dojazdem do domu jest zasadny nie tylko w okresie pandemii.

 

► Osoby w kryzysie - Osoby w ostrym kryzysie związanym z nagłą zmianą, stratą, wypadkiem lub nadużyciem mogą mieć trudność ze zgłoszeniem się na wizytę gabinetową. Wynika to między innymi ze zmniejszonej chęci do interakcji ze światem zewnętrznym, poczucia bezradności oraz generalnej demobilizacji. Paradoksalnie, izolacja społeczna jest bardzo częsta u osób w kryzysie, a jednocześnie sama obecność drugiej osoby wpływa terapeutycznie na funkcjonowanie człowieka. Wizyta psychologa w domu może stanowić kompromis dla osób, które pilnie potrzebują pomocy psychologicznej, a jednocześnie nie czują się na sile, aby skorzystać z niej w formie gabinetowej.

 

► Wszyscy, którzy nie mogą lub nie chcą wyjść z domu - Czasami wyjście z domu jest mocno utrudnione lub nawet niemożliwe, jednak nie musi się to wiązać z ograniczeniem dostępu do pomocy psychologicznej ani z długim czasem oczekiwania na konsultacje. Psychoterapia w domu stanowi idealne rozwiązanie, zaspokajając zarówno potrzebę bezpośredniego kontaktu, jak i kwestie wygody i dostępności psychologów.

 

Psycholog z dojazdem do domu – główne korzyści

 

♦  Komfort i wygoda, wynikające z faktu, że konsultacja psychologiczna odbywa się w znanym oraz bezpiecznym otoczeniu.

♦  Oszczędność czasu oraz pieniędzy, które trzeba byłoby przeznaczyć na dojazd do gabinetu.

♦  Dyskrecja – liczba osób, które wiedzą o Twojej wizycie, jest ograniczona do absolutnego minimum.

♦  Bezpieczeństwo związane z rygorem sanitarnym, jak również ochroną danych osobowych oraz historią wizyt.

 

Czy wizyty domowe psychologów są skuteczne?

 

Tak. Badania naukowe pokazują, że sojusz terapeutyczny oparty na empatii, zaufaniu oraz poczuciu bezpieczeństwa jest często niezbędny do uzyskania skutecznej pomocy psychologicznej (Nienhuis et al., 2015; Elliot et al., 2018; McClintock et al., 2018). Przy odpowiednim nastawieniu klienta oraz specjalisty wizyty domowe psychologów stwarzają warunki sprzyjające pozytywnym zmianom.

 

Wizyta domowa psychologa – dostępność oraz cena

 

Wizyta psychologa w domu pozwala skrócić czas oczekiwania na konsultację, ponieważ nie jest ona ograniczona dostępnością gabinetu w przychodni. W zależności od Twoich potrzeb oraz możliwości czasowych wizyty domowe mogą być realizowane każdego dnia w tygodniu oraz od rana do wieczora (np. 8:00 - 22:00). Powyższa forma pozwala również na realizację wizyt ekspresowych, w ramach których specjalista przyjedzie do twojego domu nawet w przeciągu następnych 60 minut. Wydaje się, że wizyty domowe psychologa będą znacznie droższe od konsultacji online i wizyt gabinetowych, jednak nie zawsze tak jest. Wizyty domowe świadczone przez wyżej wskazanych specjalistów Levitate są dostępne już w cenie 120zł.

 

Wizyta domowa psychologa wzbogaca dotychczasowy rynek usług psychologicznych, oferując interesującą alternatywę dla konsultacji online oraz wizyt gabinetowych.

 


 

Źródła:

Elliott, R., Bohart, A. C., Watson, J. C., & Murphy, D. (2018). Therapist empathy and client outcome: An updated meta-analysis. Psychotherapy, 55(4), 399.

McClintock, A. S., Anderson, T., Patterson, C. L., & Wing, E. H. (2018). Early psychotherapeutic empathy, alliance, and client outcome: Preliminary evidence of indirect effects. Journal of clinical psychology, 74(6), 839-848

Nienhuis, J. B., Owen, J., Valentine, J. C., Winkeljohn Black, S., Halford, T. C., Parazak, S. E. & Hilsenroth, M. (2018). Therapeutic alliance, empathy, and genuineness in individual adult psychotherapy: A meta-analytic review. Psychotherapy Research, 28(4), 593-605.

 

 


"Serce pełne miłości i współczucia jest głównym źródłem wewnętrznej siły, siły woli, szczęścia i wyciszenia psychicznego"

Dalai Lama XIV