Psycholog dziecięcy online

psycholog dziecięcy Avigon

 

Podobnie jak dorośli, dzieci i młodzież mogą zmagać się z poważnymi problemami psychologicznymi lub psychicznymi. Nieprawidłowy rozwój czy wszelkiego rodzaju zaburzenia odpowiednio wcześnie dostrzeżone mogą zostać szybko zdiagnozowane i poddane leczeniu. Wszelkie niepokojące objawy czy zachowania u dziecka warto skonsultować z psychologiem dziecięcym.

 

Czym zajmuje się psycholog dziecięcy?

 

Psycholog dla dzieci zajmuje się pomocą dzieciom i ich rodzicom w rozwiązywaniu sytuacji dla nich emocjonalnie trudnych, w przypadku wystąpienia u dziecka zaburzeń rozwojowych, emocjonalnych czy zaburzeń zachowania. To specjalista posiadający uprawnienia do pracy z nieletnimi – wyróżnia się odpowiednim podejściem (dostosowanym do każdego wieku), posługuje się zrozumiałym dla młodego człowieka językiem i posiada szeroką wiedzę o problemach, z którymi mogą zmagać się dzieci. Terapeuta dziecięcy pracuje indywidualnie z dzieckiem, a także jego rodzicami. Aktywny udział rodziców w terapii dziecka jest bardzo ważny z uwagi na fakt wzajemnych oddziaływań w systemie rodzinnym. Psycholog dziecięcy udziela także porad i konsultacji wychowawczych.

 

Kiedy udać się z dzieckiem do psychologa?

 

Psychologia dziecięca koncentruje się na dziecku i rodzinie. Do psychologa dziecięcego warto udać się wtedy, gdy cokolwiek martwi rodzica w rozwoju emocjonalno-społecznym czy intelektualnym dziecka. Psycholog dla dzieci online może być także wsparciem dla dziecka i rodziców w sytuacjach kryzysowych (rozwód, strata bliskiej osoby, wydarzenia traumatyczne np. wypadek), w przypadku pojawienia się trudności wychowawczych czy planowanych zmian (np. zmiana szkoły czy miejsca zamieszkania).

 

Psycholog dziecięcy – skuteczna terapia od najmłodszych lat

 

Uwrażliwienie rodzica na potrzeby dziecka jest punktem wyjścia w pomocy psychologicznej. Im młodsze dziecko, tym większe znaczenie ma psychoedukacja rodziców i praca z nimi. Niejednokrotnie zdarza się, że po konsultacjach wychowawczych psychologa z rodzicami następuje zmiana funkcjonowania dziecka i terapia indywidualna dziecka okazuje się niepotrzebna. Jeśli jednak rodzice nie współpracują z psychologiem bądź problem jest na tyle złożony, że psycholog stwierdzi konieczność udziału dziecka w terapii psychologicznej, to warto z niej skorzystać. Im szybciej otoczy się dziecko pomocą psychologiczną, tym większe rezultaty terapii. Specjalistyczna opieka i wsparcie dziecka od najmłodszych lat pozytywnie wpływa na jego rozwój emocjonalno-społeczny, jak i intelektualny.

 

Terapeuta dziecięcy – porady i konsultacje przez Internet

 

Psychoterapeutą dziecięcym jest zazwyczaj psycholog lub pedagog, który dodatkowo ukończył 4-letni kurs specjalizacyjny w zakresie Psychoterapii Dzieci i Młodzieży. Konsultacje online u psychologa dziecięcego są dla rodziców wygodnym i oszczędnym (chociażby pod względem czasu) rozwiązaniem. Warto pamiętać, że pierwsze konsultacje powinny odbywać się wyłącznie z rodzicem/rodzicami. Po wstępnej diagnozie psychoterapeuta dziecięcy [nieznany5] podejmuje decyzję, jaka forma pracy jest potrzebna np. warsztaty wychowawcze dla rodziców, terapia indywidualna dziecka, konsultacje z innymi specjalistami, terapia rodzinna.

W Avigon psycholog dla dzieci online jest dostępny poprzez komunikator internetowy. Taka forma terapii i konsultacji psychologicznej może być bardziej komfortowa dla nieletnich, bowiem są to osoby wychowane w dobie internetu i taka forma rozmowy z psychologiem to poruszanie się w środowisku, które znają. Konsultacje online u psychologa dziecięcego zwiększą ich poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza, że nieletni mogą czuć się nieswojo w rozmowie z obcą osobą o intymnych sprawach. Terapia online z psychologiem dziecięcym sprawi, że dziecko nie zostanie samo ze swoimi emocjami, których nie rozumie oraz uzyska wsparcie wykwalifikowanej osoby, niezależnie od tego, z jakimi problemami musi się zmierzyć.

 

Jak przebiega wizyta u psychologa dziecięcego online?

 

Pierwsza wizyta u psychologa dziecięcego online jest spotkaniem diagnostycznym i uczestniczy w niej rodzic/rodzice. Aby z niej skorzystać, należy umówić wizytę i zgodnie z dostępnymi na stronie instrukcjami w terminie spotkania zalogować się do pokoju na videorozmowę. Porady psychologa dziecięcego online początkowo odbywają się dla rodziców, jeśli psycholog stwierdzi, że ważne jest objęcie dziecka indywidualnym wsparciem, wówczas na pierwszym spotkaniu warto, aby z dzieckiem obecny był rodzic – jest to spotkanie wstępne, zapoznawcze.

 

Kolejne spotkania odbywają się już tylko z dzieckiem. Wizyty u psychologa dziecięcego online mają tę zaletę, że dziecko przebywa w znanym i bezpiecznym dla siebie miejscu, a to pozytywnie wpływa na jego otwartość i komunikację. Czas spotkania i jego częstotliwość ustalana jest indywidualnie, jednak im młodsze dziecko, tym zalecane są krótsze spotkania (zwykle 0,5 h, raz w tygodniu).

 

Koszt konsultacji u psychologa dla dzieci

 

Koszt konsultacji u psychologa dla dzieci na avigon.pl jest zróżnicowany – każdy specjalista ustala swój własny cennik. Możesz go sprawdzić na jego profilu i dostosować wybór psychologa do swoich możliwości finansowych.

 

Jak umówić się na wizytę online?

 

Aby umówić się na wizytę online, należy wybrać specjalistę (np. psycholog dziecięcy), w jego kalendarzu wybrać dogodny dla siebie termin, zarezerwować go i opłacić wizytę. Spotkania odbywają się na platformie avigon.pl, która ma wbudowane narzędzie do videokonsultacji. Możesz z niej korzystać z komputera lub telefonu. Dodatkowe wskazówki dotyczące wizyty online otrzymasz także w powiadomieniu e-mail o rezerwacji.

 


 

 

Rekomendowani Specjaliści

Specialist avatar

Psycholog, Psychoterapeuta, Mediator, Psycholog dziecięcy, Psycholog młodzieży, Trener

Sprawy codzienne Cię przytłaczają? Tkwisz w toksycznym związku? Konflikty z innymi niszczą Cię "od środka"? Stoisz przed podjęciem ważnej decyzji? Chcesz coś w swoim życiu zmienić, ale boisz się konsekwencji? Masz trudności z przemieszczaniem się lub mieszkasz za granicą?

Specialist avatar

Psycholog, Psycholog dziecięcy, Pedagog

Drogi Rodzicu, jestem tu dla Ciebie!


"Serce pełne miłości i współczucia jest głównym źródłem wewnętrznej siły, siły woli, szczęścia i wyciszenia psychicznego"

Dalai Lama XIV