Psychodietetyka to wciąż dość nowa specjalizacja, która spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. Do jej zadań należy między innymi motywowanie osób przechodzących na dietę. Dla wielu z nich nie jest to łatwa sprawa, szczególnie gdy za złymi nawykami żywieniowymi stoją problemy psychiczne, nieprzepracowane traumy czy nieradzenie sobie z emocjami.

 

Psychodietetyk pracuje z pacjentem w zakresie wprowadzenia zdrowych nawyków żywieniowych, przygotuje indywidualną dietę z urozmaiconym menu, które będzie jednocześnie zdrowe i smaczne. Przede wszystkim jednak okaże doskonałe wsparcie psychiczne w czasie diety.

 

Psychodietetyka – klucz do zmiany nawyków żywieniowych

 

Kluczem do odchudzania okazuje się psychologia – to właśnie dobra motywacja pomaga zrzucić zbędne kilogramy lub przejść na zbilansowaną, zdrową dietę.

 

Psychodietetyk online wesprze każdego, kto zdecyduje się na zmianę nawyków żywieniowych. Wzbudzi odpowiednią motywację, pomoże utrzymać chęć i determinację. Znając mechanizmy psychologiczne, pozwoli również poradzić sobie z problemami i trudnościami dnia codziennego, które są przyczyną kompulsywnego objadania, niejedzenia lub zbyt częstego sięgania po niezdrowe pożywienie. Nasz specjalista zachowuje poufność, a wizyta odbywa się online – pacjenci mogą liczyć na pełną dyskrecję oraz dogodne terminy.

 

"Jeżeli potrafisz coś wymarzyć, potrafisz także to osiągnąć."

Walt Disney