Psychiatra online

psychiatra Avigon

 

Psychiatra - kto to jest?

Psychiatra jest to lekarz medycyny, który odbył specjalizację z psychiatrii. Zajmuje się profilaktyką, badaniem oraz leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych. Pomaga osobie chorej znaleźć przyczynę problemu, biorąc po uwagę czynniki biologiczne, środowiskowe i osobowościowe.

Jakimi schorzeniami zajmuje się psychiatra online?

Psychiatra zajmuje się leczeniem takich schorzeń jak: depresja, schizofrenia, zaburzenia osobowości, choroba afektywna dwubiegunowa, nerwica, uzależnienie, anoreksja, bulimia, zespół stresu pourazowego, mania, syndrom DDA.

Lekarz psychiatra ma również możliwość wdrożenia leczenia farmakologicznego, w przypadku gdy stan pacjenta wymaga takiej konieczności.

 

Objawy świadczące o potrzebie wizyty u psychiatry online

 

  • obniżenie oraz wahania nastroju;
  • zmiany zachowania w relacjach społecznych (izolacja, wycofanie);
  • trudności w poradzeniu sobie z traumatycznymi wydarzeniami;
  • ciągłe uczucie lęku, napięcia emocjonalnego, trudności ze snem;
  • brak motywacji i chęci do życia, apatia i anhedonia (niemożność odczuwania radości);
  • rozdrażnienie, nerwowość, agresja, atakowanie innych osób;
  • zauważanie rzeczy, których inni nie widzą (urojenia i omamy);
  • nadużywanie alkoholu i innych substancji psychoaktywnych.

 

Wizyta u lekarza psychiatry

 

Zadaniem lekarza psychiatry jest pomoc osobie, która zmaga się z trudnościami. Zaburzenia oraz choroby psychiczne tak samo jak każde inne wymagają wizyty u specjalisty. Zazwyczaj pierwsza wizyta ma na celu zebranie jak najobszerniejszego wywiadu, w celu doboru odpowiedniego rodzaju pomocy. Pytania mogą dotyczyć obszarów związanych z dzieciństwem, rodziną czy edukacją. Po przeprowadzonym wywiadzie mogą zostać zlecone do przeprowadzenia testy psychologiczne bądź konsultacja z psychologiem.

 

"Serce pełne miłości i współczucia jest głównym źródłem wewnętrznej siły, siły woli, szczęścia i wyciszenia psychicznego"

Dalai Lama XIV