Zarządzanie Karierą

 

Kariera zawodowa to ciąg pełnionych funkcji i zajmowanych stanowisk w firmie lub w ramach danego zawodu, a także kolejne etapy rozwoju człowieka w jego życiu zawodowym.

 

Celem zarządzania karierą jest osiągnięcie osobistych celów, spełnienie własnych ambicji, podniesienie kwalifikacji, nabycie nowego doświadczenia i umiejętności, a także spełnienie oczekiwań firmy.

 

Wg M. Armstronga zarządzanie karierą składa się z dwóch procesów:

  1. planowanie kariery - określa rozwój pracowników w obrębie organizacji zgodnie z jej potrzebami i wynikami, możliwościami oraz preferencjami pracowników. Planowanie kariery jest kluczowym procesem zarządzania karierą.
  2. zarządzanie następstwami - ma na celu doprowadzenie do tego, aby organizacja posiadała menedżerów, którzy będą jej w przyszłości potrzebni do zaspokojenia różnych potrzeb.

 

Planowanie kariery powinno być sterowane przez organizację i uwzględniać strategie rozwojowe mające na celu zaspokajanie potrzeb organizacji.

Nie mniej ważne jest dbanie o rozwój wszystkich pracowników, a nie tylko, którzy mają większe ambicje.

Wszyscy pracownicy powinni być zachęcani do wykorzystywania i rozwijania swoich umiejętności i predyspozycji oraz do zdobywania nowych doświadczeń.

 

Rekomendowani Specjaliści

Specialist avatar

Psycholog, Terapeuta, Pakiet wsparcie, Psycholog dziecięcy, Psycholog młodzieży, Dla Santander Bank Polska, Master Reiss Motivation Profile

 Jeżeli jesteś na tej stronie i szukasz wsparcia to właśnie tu je znajdziesz.
Mogę zaoferować Ci zrozumienie, dyskrecję i brak oceny. Empatyczna postawa wobec Twojej sytuacji jest podstawą mojej pracy. Gdy w kalendarzu nie ma odpowiedniego terminu zapraszam do kontaktu +48723948208.

Specialist avatar

Pedagog, Psychogerontolog

Jestem psychogerontologiem, czyli specjalistą ds. seniorów. Pedagogiem opiekuńczym, wychowawczym oraz społecznym. Absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wyższej Szkoły Humanistycznej, a także Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczyłam się m.in.


"Serce pełne miłości i współczucia jest głównym źródłem wewnętrznej siły, siły woli, szczęścia i wyciszenia psychicznego"

Dalai Lama XIV