Czy można być singielką całe życie i nie wpaść w pułapkę samotności?

Avigon.pl
pon., 02/19/2024 - 14:15
Bycie singielką - kobiecość - samotność

Tak! Można być singielką przez całe życie, jeśli taka jest osobista decyzja i preferencja danej osoby. Stan singielstwa to stan bycia niezwiązany z romantycznym partnerem lub partnerką. 

 

Istnieje wiele osób, które wybierają życie jako singielki i czerpią z tego satysfakcję i szczęście. Przyczyny takiego wyboru mogą być różne, takie jak skupienie się na karierze, pasjach, pracy społecznej, podróżach, samodzielności czy po prostu brak zainteresowania byciem w związku. To indywidualna kwestia i nie ma niczego złego w życiu jako singielka, jeśli to jest to, co czujesz, że jest dla ciebie właściwe.

 

Warto pamiętać, że życie jako singielka nie oznacza samotności ani braku miłości czy bliskości. Singielki mogą nadal cieszyć się pełnym życiem społecznym, mieć bliskie relacje z rodziną i przyjaciółmi, a także rozwijać satysfakcjonujące życie osobiste. Ważne jest, aby robić to, co sprawia ci radość i satysfakcję, bez presji ze strony społeczeństwa lub oczekiwań innych ludzi.

 

Bycie singielką a poczucie własnej kobiecości

 

Bycie singielką nie oznacza wcale braku potrzeby kobiecości. Poczucie kobiecości jest integralną częścią tożsamości płciowej wielu kobiet, niezależnie od tego, czy są w związku, czy są singielkami. Tożsamość płciowa i poczucie kobiecości nie są uzależnione od stanu cywilnego czy statusu związkowego.

 

Poniżej wymieniłam pewne cechy, które często są kojarzone z kobiecością, ale należy pamiętać, że są one ogólnym schematem. Obecnie kieruje się świadomość na poszukiwanie własnego sposobu wyrażania siebie. Tym samym przyjrzyj się, z czego możesz skorzystać a czego rozwijać i celebrować nie chcesz. 

 

  • Empatia: Kobiety często są kojarzone z większą zdolnością do empatii i zrozumienia emocji innych osób. Może możesz zacząć od częstszego mówienia komplementów innym kobietom?

 

  • Troska o innych: Wiele kobiet jest skłonnych do opieki nad innymi, zarówno w relacjach rodzinnych, jak i społecznych. Możesz również zwrócić uwagę, czy Twoja troska kierowana jest do zwierząt, różnych miejsc lub sytuacji.

 

  • Współpraca: Kobiety często wykazują skłonność do współpracy i budowania bliskich relacji z innymi. Bliskie relacje to też relacje pomiędzy przyjaciółmi, więc wspólne zorganizowanie wyjazdu też się liczy. 

 

  • Delikatność: Pewne cechy uważane za delikatne, takie jak subtelność, wrażliwość i opiekuńczość, są często kojarzone z kobiecością. A subtelność wyrażać się może w uśmiechu, geście czy słowie. 

 

  • Intuicja: Kobiety często są przypisywane intuicji i zdolności do czytania emocji innych ludzi. Intuicja to też ten wewnętrzny głos, który czasem objawia się różnymi symptomami w ciele, np. zwiększona nerwowość przy kimś. 

 

  • Komunikatywność: Kobiety są uważane za bardziej komunikatywne i chętniejsze do wyrażania swoich uczuć i myśli. W końcu jak przypomnisz sobie jakąś sytuację konfliktową z płcią przeciwną, kto z Was wypowiedział więcej słów?

 

  • Wyrażanie siebie: Kobiety mogą wyrażać swoją tożsamość płciową poprzez ubiór, makijaż i stylizację. Tutaj istnieje cały wachlarz możliwości do szukania siebie, sprawdzania i eksperymentowania. Czy to nie tak, że przy trudniej chwili, potrzeba pójścia do fryzjera zwiększa się proporcjonalnie? 

 

  • Rozwój osobisty: Współczesne kobiety często dążą do rozwoju osobistego, edukacji i kariery zawodowej. Ba! Obecnie kobiety chcą podbijać świat, robić to, co chcą, kiedy chcą i jak chcą. 

 

 

Pamiętaj, że nie ma jednej "poprawnej" drogi do bycia bardziej kobiecą, i to, co jest ważne, to być wierną sobie i swoim wartościom. Każda osoba ma swoje własne unikalne doświadczenia i przekonania dotyczące kobiecości, więc ważne jest, abyś wybrała drogę, która najlepiej odpowiada twoim potrzebom i pragnieniom. A jeśli jeszcze nie wiesz, jak ta droga może wyglądać, nie bój się doświadczać wszystkiego, co tylko jest możliwe. 

picture
picture
mgr Magdalena Galus
line
Psycholog, Terapeuta, Pakiet wsparcie, Interwent kryzysowy, Psycholog dziecięcy, Psycholog młodzieży, Pedagog, Psychotraumatolog, Coach kryzysowy, Life Coach
Kategoria:
Well-being

"Serce pełne miłości i współczucia jest głównym źródłem wewnętrznej siły, siły woli, szczęścia i wyciszenia psychicznego"

Dalai Lama XIV