Skuteczna komunikacja w biznesie

 

Dlaczego komunikacja w biznesie jest tak ważna?

 

Skuteczna komunikacja biznesowa decyduje o powodzeniu lub jego braku danego przedsięwzięcia biznesowego, a także ma wpływ na rozwój Twojej kariery zawodowej.

 

Komunikat, szczególnie w komunikacji biznesowej, musi być klarowny i zrozumiały, aby ograniczyć bariery komunikacyjne. Procesy komunikacji w biznesie i w każdej organizacji powinny być odpowiednio zaplanowane. Dotyczy to zwłaszcza dużych firm, przed którymi stoją np. wyzwania komunikacji międzykulturowej w biznesie.

 

Właściwa komunikacja międzykulturowa w biznesie powinna uwzględniać kontekst różnic kulturowych, panujących między uczestnikami grupy lub pomiędzy pracownikami a klientami organizacji.

 

Bariery skutecznej komunikacji w biznesie:

  • blokady językowe,
  • brak wyrozumiałości i zdolności wczuwania się w drugą osobę,
  • pochopne osądzanie,
  • wiara w stereotypy.

 

Rekomendowani Specjaliści

Specialist avatar

Coach, Pakiet wsparcie, Dla Santander Bank Polska, Terapeuta, Mentor, Pedagog, Psychodietetyk, Trener, Coach kryzysowy, Life Coach

Masz poczucie, że rzeczy w Twoim życiu układają się nie tak, jakbyś chciała lub chciał? Nie masz jednak pomysłu, jak wprowadzić zmiany, żeby były skuteczne, a jednocześnie nie obciążyły Cię za bardzo? Może ostatnio nie dogadujesz się z partnerem lub dzieckiem albo szefem?

Specialist avatar

Psycholog, Coach, Pakiet wsparcie, Dla Santander Bank Polska, Mentor, Psycholog biznesu, Doradca zawodowy, Trener, Coach kryzysowy, Life Coach

Nazywam się Michał Stolarczyk i jestem psychologiem, konsultantem kariery, coachem i trenerem kompetencji psychospołecznych.


"Serce pełne miłości i współczucia jest głównym źródłem wewnętrznej siły, siły woli, szczęścia i wyciszenia psychicznego"

Dalai Lama XIV